مرکز پشتیبانی انفورماتیکمرکز پشتیبانی انفورماتیکمرکز پشتیبانی انفورماتیک

خدمات پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه انفورماتیک شامل چه چیزهایی می شود؟

وقتی صحبت از شبکه رایانه ای به میان می آید، افراد همیشه با مفاهیم انتزاعی طرف هستند که آن را نمی بینند. به همین خاطر توضیح این که خدمات پشتیبانی شبکه شامل چه چیزی می شود، کمی سخت است. به طور کلی، شبکه رایانه شامل هر چیزی می شود که یک سیستم برای ذخیره و پردازش و اشتراک گذاری اطلاعات به آن نیاز دارد. خدماتی که شرکت های مربوطه به شما ارائه می دهند نیز شامل همین حوزه ها می شوند. بنابراین وقتی از تقویت سرورها، دستگاه های ذخیره سازی و سوئیچ ها صحبت می کنیم، موضوع خدمات شبکه می باشد.

خود شبکه برای مدیریت و گسترش کسب و کارها دارای اهمیت بسیاری می باشد. پس طبیعی است که خدمات پشتیبانی شبکه نیز بخشی از این اهمیت و نقش مهم باشند. این پشتیبانی تا حدود بسیاری به کیفیت و خدمات تیمی بستگی دارد که شما انتخاب می کنید. مرکز پشتیبانی انفورماتیک خدمات حرفه ای و تخصصی در این حوزه ارائه می دهد. فرقی ندارد که شما صاحب یک کسب و کار بزرگ و قدیمی هستید یا تازه یک کسب و کار کوچک و نوپا راه اندازی کرده اید. مرکز انفورماتیک به خوبی خدمات لازم را در این حوزه ارائه می دهد. خدمات این مرکز به طور عمده شامل موارد زیر می شود.

خدمات پشتیبانی شبکه

جهت مشاوره قرارداد با ما تماس بگیرید

خدمات پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه اطمینان از سازگاری و سالم بودن سیستم

وقتی می گوییم خدمات پشتیبانی شبکه ، به زبان ساده شامل اقداماتی می شود که سیستم اطلاعاتی شما را آپدیت و در حال کار نگه می دارد. بنابراین، تا وقتی که این خدمات به شما ارائه می شوند، می توانید مطمئن باشید که سیستم شما به طور بهینه در حال انجام وظیفه است. سازگاری سیستم با حجم اطلاعات، نحوه ذخیره اطلاعات، پردازش و به کارگیری آنها سر و کار دارد. به عبارت دیگر یعنی خدمات شبکه از ازدحام ترافیک و ارورها جلوگیری کرده است.

برای مثال، یکی از نشانه های سازگاری و سالم بودن سیستم در این است که اطلاعات و ترافیک از آن عبور کند. ازدحام ترافیک و داده ها باعث کند شدن و عدم توسعه کار می شوند. خدمات پشتیبانی شبکه اطمینان حاصل می کند که شبکه شما به اندازه حجم اطلاعات و داده های در حال تبادل و عبور گسترده باشد. در سطح سازمانی رسیدن به یک شبکه ایده آل منجر به ادامه حیات آن سازمان می شود. چیزی جز رسیدن به نقطه سازگاری، بقا سیستم را تضمین نمی کند. فضای ذخیره سازی، در عصر فناوری بدون نظارت فعالانه نمی تواند به حیات سالم خود ادامه دهد.

خدمات پشتیبانی شبکه جهت حمایت از کاربران

حمایت از کاربران یعنی این که بدون مشکلات فنی امکان استفاده از سیستم را داشته باشند. حال این بستگی به نوع کسب و  کار شما دارد که تا چه حد با کاربران درگیر هستید. بخشی از کاربران را افراد خارج از کسب و کار و مخاطبان شما تشکیل می دهند، همچنین بخشی از کاربران سیستم، کارمندان و مدیران هستند. حمایت خدمات پشتیبانی شبکه سیستم از هر دو دسته این کاربران صورت می گیرد. دسته اول به دنبال دریافت خدمات از شما و دسته دوم به دنبال ارائه و مدیریت آن خدمات هستند. پس مهم است که هر دو بتوانند از ظرفیت سیستم داده ها به خوبی استفاده کنند.

هدف هر کسب و کاری چه به صورت سنتی و چه به صورت مدرن، رفع نیاز مردم است. در دنیا فناوری که با
مدیریت اطلاعات پیش می رود، مهم است که مسئولیت تسلط بر تجهیزات شبکه ای توسط کارفرما پذیرفته شود. قبول این مسئولیت در بالاترین درجه، زمینه را برای افزایش بهره وری و توسعه فراهم می کند.

خدمات پشتیبانی شبکه جهت توسعه ویژگی های جدید در سازمان

خدمات پشتیبانی شبکه به صورت عمده شامل خدماتی می شود که کار تعمیر و نگهداری و عیب یابی سیستم را انجام می دهند. عیب یابی و نگهداری مناسب از سیستم داده ها، باعث می شود تا امکان تمرکز بر توسعه گرایی فراهم شود. هر چه وضعیت فعلی کار شما بهتر باشد، احتمال توسعه زیرساخت ها برای پیشرفت نیز بیشتر می شود.

در نظر داشته باشید تحلیل و تجزیه، پردازش داده ها در شبکه یکی از مهم ترین بخش های این توسعه است. تیم های پشتیبانی این تجزیه و تحلیل را در گستره های بزرگ و کوچک انجام می دهند. چه برای کسب و کارهای تازه و کوچک و چه کسب و کارهای قدیمی و بزرگ تر، این یک اقدام ضروری است. متخصصان فنی پشتیبانی، با به روز نگه داشتن سیستم، امکان ارائه ویژگی های فناوری و تکنولوژیک جدید را فراهم می کنند.

خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه امکان پیش بینی مشکلات سیستم

بخش مهمی از خدمات پشتیبانی شبکه به قابلیت پیش بینی سیستم اختصاص دارد. بدین صورت که شما با زیر نظر داشتن فعالیت و ترافیک موجود، نحوه پردازش داده ها و سایر موارد، به راحتی می توانید عملکرد سیستم را پیش بینی کنید. این پیش بینی زمانی اهمیت پیدا می کند که از مشکلات و عیب های احتمالی جلوگیری می کند. عملکرد بهینه فنی، میزان زیادی از عدم دقت و عدم سازگاری می کاهد. این کاهش، نتیجه نهایی را برای کاربران مطلوب تر می کند.

مدیریت سیستم و خدمات پشتیبانی شبکه بر اساس چارچوب منطقی قوانین است. به همین خاطر ارائه قابلیت پیش بینی کار سختی نیست که آن را غیرقابل انجام بدانید. تنها چیزی که به آن نیاز دارید، یک تیم متخصص در این حوزه است. این تخصص در دو بخش باید وجود داشته باشد. ابتدا باید در توانایی فنی و در واقع تکنسین شبکه بودن باشد. در وهله دوم باید در توانایی تجزیه و تحلیل داده ها وجود داشته باشد.

قرارداد خدمات پشتیبانی شبکه و سرور

بهره مندی از خدمات پشتیبانی شبکه به صورت استاندارد و تخصصی، یکی از مهم ترین عوامل پیشرفت است. ترقی و پیشی گرفتن از رقیب ها در دنیا تکنولوژی و اطلاعات بدون در نظر گرفتن کیفیت این خدمات امکان پذیر نیست. شما تا در حوزه شبکه پیشرفت لازم را نداشته باشید، نمی توانید کسب و کار خود را به خوبی مدیریت کنید و از داده ها و اطلاعات به نحو احسن بهره ببرید. جهت بهره مندی از بهترین خدمات شبکه در حوزه مدیریت و پشتیبانی، مرکز انفورماتیک یکی از بهترین گزینه های موجود می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این تیم حرفه ای در ارتباط باشید.

در همین راستا تیم فنی مرکز پشتیبانی انفورماتیک با داشتن سالها تجربه در خدمات پشتیبانی شبکه و همچنین خدمات نصب و راه اندازی شبکه آمادگی دارند تا این خدمت را برای همه سازمانها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ ارائه دهند . نحوه ارائه این خدمات نیز در قالب قرارداد خدمات پشتیبانی شبکه ارائه میشود که معمولا بصورت قرارداد سالیانه خدمات پشتیبانی شبکه و یا قرارداد چند ساله می باشد.

نصب و راه اندازی شبکه

برای نیل بسوی سازمان الکترونیک پس از ایجاد برنامه استراتژی فناوری اطلاعات توسط مشاور IT اولین قدم داشتن یک زیر ساخت شبکه مناسب ایت تا بتواند به عنوان بستر مقاوم و کاراند هر سیستمی که در آینده نیاز داشته باشیم را بر روی آن راه اندازی کنیم . زیر اخت شبکه مجموعه زیرختهای ارتباطی مانند کابل شبکه ، فیبر نوری ، شبکه وایرلس و سرور های موجود و تجهیزات امنیت شبکه و ذخیره سازی اطلاعات می باشد.

قرارداد پشتیبانی و نگهداری سرور

پس از اجرای شبکه و راه اندازی سرورها با توجه به اهمیت بسزائی که سرورها در سازمان دارند لزوم داشتن یک قرارداد پشتیبانی سرور که در این قرارداد امور تعمیر و نگهداری سرور را به عهده تیم متخصص پشتیبانی سرور بگذاریم ، امری بدیهی می باشد. در این خصوص ما با داشتن این تیم تخصصی جهت پشتیبانی سرور در کنار شما خواهیم بود و به شما اطمینان میدهیم سرور های شبکه همواره بدون فعالیت نمایند

بهره مندی از خدمات پشتیبانی شبکه به صورت استاندارد و تخصصی، یکی از مهم ترین عوامل پیشرفت است. ترقی یافتن و پیشی گرفتن از رقبا در دنیا تکنولوژی و اطلاعات بدون وجود کیفیت این خدمات امکان پذیر نیست. شما تا در حوزه شبکه پیشرفت لازم را نداشته باشید، نمی توانید کسب و کار خود را به خوبی مدیریت کنید و از داده ها و اطلاعات به نحو احسن بهره ببرید. جهت بهره مندی از بهترین خدمات شبکه در حوزه مدیریت و پشتیبانی، مرکز انفورماتیک یکی از بهترین گزینه های موجود می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این تیم حرفه ای در ارتباط باشید.