خرید سرور ایسوس

راهنمای خرید سرور ایسوس

خرید یک سرور جدید ممکن است کار دشواری باشد. به ویژه اگر به دنبال سروری برای کسب و کار کوچک یا متوسط خود هستید، یا مسئولیت مدیریت چندین سایت را بر عهده دارید، ممکن است با فرآیند پیچیده‌تری مواجه شوید. امروزه گزینه‌های زیادی مانند سرویس‌های ابری و آی تی هیبریدی وجود دارند.
در این میان افراد زیادی هم برای خرید سرور ایسوس تمایل نشان می‌دهند. به همین دلیل هم قصد داریم در این مطلب به بررسی سرور asus بپردازیم.

نکاتی که باید در زمان خرید سرور ایسوس به آن‌ها توجه کنید

ارزیابی گزینه‌هایی که پیش روی خود دارید از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا از این طریق می‌توانید بهترین سرور را برای کسب و کار خود انتخاب نمایید. سرور مورد نظر باید از لحاظ پشتیبانی و نگهداری  درواقع باید به دنبال گزینه‌ای باشید که هم نیازهای امروز شما را برطرف کند و هم در کنار شما پیشرفت کرده و به زمان زیادی برای پشتیبانی از توسعه کسب و کار نیاز نداشته باشد.
با در نظر گرفتن موارد ذکر شده در ادامه نکاتی که باید در زمان خرید سرورهای ایسوس به آن‌ها توجه داشته باشید را با هم بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

خرید سرور ایسوس

1.در زمان خرید سرور ابتدا نیازهای خود را در نظر بگیرید

بسیاری از افراد در زمان خرید سرور وسوسه می‌شوند گزینه‌ای را انتخاب کنند که نیازهای کنونی آن‌ها را به صورت فوری برطرف می‌کند. اما باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که در صورت گسترش کسب و کار شما سرور خریداری شده به چه موارد پشتیبانی نیاز پیدا خواهد کرد.
آیا سرور مورد نظر قادر است برنامه‌ها و سرویس‌های اضافی را به راحتی و به صورت مقرون‌به‌صرفه اجرا کند؟

2.بودجه‌ای که در اختیار دارید را در نظر بگیرید

این بدیهی‌ترین نکته‌ای است که در زمان خرید سرور باید به آن توجه داشته باشید. اگر هیچ ایده‌ای در مورد میزان بودجه‌ای که قرار است برای خرید سرور خرج کنید نداشته باشید، محدود کردن گزینه‌های پیش رو بسیار سخت‌تر خواهد شد.
در میان سرورهای ایسوس نیز تنوع قیمت زیادی وجود دارد. برای مثال برای خرید سرورهای کوچک و سبک لازم نیست هزینه سنگینی صرف کنید. درحالی‌که سرورهای قدرتمندتر ممکن است ماهانه صدها (سرورهای ابری) یا حتی هزاران دلار (سرورهای درون سایتی) هزینه داشته باشند.

بهتر است به این مورد دقت زیادی داشته باشید، زیرا قطعاً نمی‌توانید بیش از توان خود برای خرید سرور هزینه کنید. بعد از پیدا کردن سروری که با بودجه شما سازگار است دیگر لازم نیست گزینه‌های بیشتری را بررسی کنید.

3.آیا با خرید سرور ایسوس امکان پشتیبانی از تمام کاربران وجود دارد؟

قبل از خرید سرور ایسوس باید این سؤال را از خود بپرسید که آیا این سرور می‌تواند دسترسی راحت را برای تمامی کاربران، حتی آن‌هایی که فاصله زیادی دارند یا در جاده هستند هم فراهم کند؟
برطرف کردن این نوع نیازها باعث افزایش کارایی کسب و کار شما خواهد شد. برای این کار باید بررسی کنید و ببینید سرور انتخابی شما دارای نرم‌افزاری است که دسترسی از راه دور و الزامات مربوط به ورود به سیستم را فراهم می‌کند یا خیر.
همچنین اگر قصد دارید در کنار سایر دستگاه‌های قدیمی خود یک سرور جدید نیز خریداری کنید، این سرور می‌تواند قابلیت‌های ذکر شده را در تمام برنامه‌های قدیمی شما هم ارائه دهد.

4.مقایسه هزینه اولیه با هزینه‌های آتی

هزینه خرید یک سرور در مقایسه با هزینه نصب و راه‌اندازی، حفظ امنیت و به روز نگه‌داشتن آن ممکن است مانند نوک کوه یخ به نظر برسد. درست است که هزینه اولیه اهمیت زیادی دارد، اما بهتر است هزینه نگهداری و پشتیبانی از سرور در زمان استفاده از آن را هم در نظر داشته باشید.
این هزینه می‌تواند شامل هزینه‌هایی باشد که برای نصب برنامه‌ها، نگهداری، به‌روزرسانی، مدیریت و تعمیر سخت افزار سرور صرف می‌شود.

5.راهنمای خرید سرور ایسوس: درایورها

یکی از اولین مواردی که قبل از خرید یک سرور asus باید به آن توجه داشت باشید این است که آیا سرور مورد نظر شما از درایورهای مورد نیازتان پشتیبانی می‌کند یا خیر. در صورت تهیه یکی از سرورهای ایسوس یا هریک از تولیدکنندگان اصلی، در زمان دسترسی به درایورهای ویندوز نباید با مشکل مواجه شوید.
بنابراین قبل از خرید سرور زمان کمی را برای کسب اطمینان از امکان دسترسی به درایورهای ویندوز برای سیستم عامل مورد نظر خود باعث می‌شود در آینده با مشکل مواجه نشوید.

6.افزونگی

اگر قصد دارید برای انجام یک کار مهم سرور خریداری کنید باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که از قطعات اضافی برای جلوگیری از خراب شدن یک بخش استفاده کند. برای مثال سرور مورد نظر باید دو منبع تغذیه داشته باشد.
بنابراین با خراب شدن یکی از آن‌ها منبع تغذیه دیگر می‌تواند بدون نیاز به آفلاین شدن سرور مسئولیت قطعه خراب شده را بر عهده بگیرد.

برخی از سرورها امکان نصب مجموعه کاملی از حافظه اضافی را برای شما فراهم می‌کنند. اما برخی دیگر ممکن است دارای یک اسلات اضافی باشند که از طریق آن می‌توانید یک ماژول حافظه اضافی روی سرور نصب کنید.
بنابراین در صورت خراب شدن حافظه به صورت خودکار از حافظه اضافی استفاده می‌شود. پس در زمان خرید سرور ایسوس در نظر داشتن این نکته اهمیت زیادی دارد.

خرید سرور ایسوس

7.توجه به شکل سرورهای ایسوس

بدیهی است که در زمان تصمیم‌گیری برای خرید یک سرور باید شکل آن را هم در نظر داشته باشید. سرورهای ایسوس دارای سه مدل رک مونت، ایستاده و Workstations هستند. اگر قصد خرید سرورهای مدل رک مونت را دارید بهتر است فضای کافی در رک خود داشته باشید. به یاد داشته باشید که سرورهای 2U و 4U به فضای رک بیشتری نسبت به یک سرور 1U نیاز دارند.

8.توجه به حافظه دارای قابلیت تحمل خطا

موضوع دیگری که باید در زمان خرید سرور در نظر داشته باشید این است که سرور از تکنولوژی حافظه دارای قابلیت تحمل خطا مانند کد تصحیح خطا پشتیبانی کند. حافظه ECC می‌تواند ارورهای مربوط به حافظه تک بیتی را به صورت فعال اصلاح نماید. همچنین این نوع حافظه قادر است خطاهای دو بیتی را نیز تشخیص دهد اما قادر به تصحیح آن‌ها نیست.

9.خرید سرور ایسوس: فضای ذخیره‌سازی

تنوع زیادی در زمینه حافظه داخلی سرورها وجود دارد. با وجود اینکه بسیاری از سرورهای موجود در بازار امکان استفاده از دو هارد دیسک داخلی را فراهم می‌کنند، استثناءهایی هم در این مورد وجود دارند.
برخی از سرورها هیچ نوع فضای ذخیره‌سازی داخلی ندارند و ممکن است در عوض از طریق یک SAN بوت شوند. از طرف دیگر برخی از سرورهای بزرگ‌تر می‌توانند از حافظه‌های داخلی بزرگ‌تر هم پشتیبانی کنند.

سرورهای Blade اغلب فقط از دو درایو داخلی پشتیبانی می‌کنند، اما امکان گسترش فضای ذخیره‌سازی با استفاده یک ماژول ذخیره‌سازی وجود دارد. البته درصورتی‌که فضای کافی در شاسی سرور مورد نظر شما وجود داشته باشد.

10.پشتیبانی از CPU

در زمان خرید سرور ایسوس باید به معماری CPU نیز توجه داشته باشید. منظور ما مقایسه اینتل و AMD نیست، هرچند این هم مسئله مهمی است. با این حال باید به فضای کافی برای رشد آتی نیز توجه داشته باشید. در حال حاضر بسیاری از سرورهای موجود در بازار چندین سوکت برای پشتیبانی از انواع مختلف پردازنده‌ها ارائه می‌دهند.

سازمان‌ها اغلب بر اساس تعداد هسته‌هایی که در حال حاضر نیاز دارند سرور مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند. هرچند می‌توانید سروری خریداری کنید که در صورت نیاز امکان اضافه کردن هسته‌های CPU را برای شما فراهم کند.
برای مثال ممکن است یک پردازنده چهار هسته‌ای خریداری کنید و سپس در صورت نیاز پردازنده خود را به شش هسته یا هشت هسته ارتقاء دهید. همچنین ممکن است در ابتدا یک سوکت CPU را پر کنید اما بعدها نیاز به CPU دیگری پیدا کنید و یک CPU دیگر به سرور خود اضافه کنید.

11.خرید سرور ایسوس: قابلیت اتصال

به دلیل اینکه سرورهای موجود در بازار دارای شبکه داخلی هستند به راحتی می‌توان از قابلیت اتصال سرور به شبکه چشم پوشی کرد. البته اگر قرار باشد یک سرور به عنوان هاست مجازی یا گره خوشه‌ای عمل کند قابلیت اتصال به شبکه اهمیت زیادی پیدا می‌کند.
خوشه‌بندی و مجازی سازی اغلب بیش از یک سرور مستقل، به آداپتورهای شبکه نیاز دارند. در چنین مواردی ممکن است یک سرور به صورت پیش فرض آداپتورهای شبکه کافی نداشته باشد اما باید ظرفیت سازگار شدن با آداپتورهای شبکه اضافی را داشته باشد.

12. ظرفیت حافظه

اگر قصدتان از خرید سرور ایسوس استفاده از آن به عنوان یک هاست مجازی سازی است باید میزان حافظه‌ای که سرور نیاز دارد را در نظر بگیرید. حافظه مهم‌ترین منبع یک محیط سرور مجازی است، بنابراین باید مطمئن شوید که سرور مورد نظر شما حافظه کافی برای پشتیبانی از تمام سیستم عامل‌های مهمان را دارد و با کمبود حافظه مواجه نمی‌شود.

13. خرید سرور ایسوس: توجه به قابلیت مدیریت

اگر سرورهای زیادی در دیتا سنتر خود دارید، باید از سروری استفاده کنید که دارای قابلیت مدیریت در سطح سخت‌افزاری و نرم‌افزاری باشد. بیشتر سرورهای موجود در بازار IPMI را که یک پروتکل مدیریتی استاندارد است برای مدیریت سخت‌افزار اجرا می‌کنند.
اما ابزارهای لازم برای مدیریت نرم‌افزار اختصاصی هستند و فروشنده یک پروتکل مدیریت نرم‌افزار با سایر فروشنده‌های سرور کار نمی‌کند.

14. پشتیبانی از اطلاعات درون سایت یا در فضای ابری

سرور جدیدی که خریداری می‌کنید باید تمام گزینه‌های پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات را ارائه دهد. برای مثال باید تعداد دفعاتی که می‌خواهید از داده‌های شما نسخه پشتیبان تهیه شود و شخصی که قرار است این کار را انجام دهد مشخص کنید.
همچنین باید برنامه ریکاوری را در نظر داشته باشید که به سرعت و به صورت آنلاین از کسب و کار شما پشتیبان تهیه کند. معمولاً سیستمی برای این کار مناسب است که تمام عملکردهای کسب و کار را به صورت خودکار و بدون نیاز به پشتیبانی عملیاتی فراهم می‌کند.

15. خرید سرور ایسوس: محیط مناسب برای سرور

تطبیق یک سرور با محیط مناسب آن موضوع مهمی است که بر روی استفاده درست از سرور اثر می‌گذارد. برای مثال سرورهای زیادی وجود دارند که برای جای‌گیری راحت درون رک‌ها طراحی شده‌اند. قبل از خرید چنین سرورهایی بهتر است برای خرید یکی از این رک‌ها اقدام نمایید و یک اسلات باز هم در دسترس داشته باشید.
همچنین سرورهایی که گرمای اضافی را خارج می‌کنند سر و صدای زیادی ایجاد می‌کنند و به منظور جریان پیدا کردن هوا به یک محیط باز  تمیز نیاز دارند. بنابراین قبل از خرید سرور ایسوس مورد نظر خود باید محل مناسبی برای آن انتخاب کرده باشید.

خرید سرور ایسوس

چرا باید سرور asus خریداری کنیم؟

حالا که با راهنمای خرید سرور ایسوس آشنا شدید، بهتر است دلایل خرید این سرورها را هم بررسی کنیم. اگر به دنبال سروری برای ذخیره اطلاعات می‌گردید بدون شک سرورهای ایسوس بهترین گزینه‌هایی هستند که پیش روی شما قرار دارند. شرکت ایسوس سرورهایی با کیفیت بالا و ویژگی‌های متفاوت تولید کرده است.
شما می‌توانید بهترین سرورها را با مناسب‌ترین قیمت‌ها در میان سرورهای شرکت ایسوس پیدا کنید. همه سرورهای این شرکت دارای خصوصیات برجسته‌ای هستند و با قیمت‌هایی مقرون‌به‌صرفه ارائه می‌شوند.

در ادامه می‌توانید با مزایای خرید سرور asus بیشتر آشنا شوید.

1.قیمت مناسب سرورهای ایسوس

همانطور که ذکر کردیم امکان تهیه سرورهای با کیفیت ایسوس با بهترین قیمت وجود دارد. اگر قیمت سرور asus مورد نظر خود را با سرورهای مشابه موجود در بازار مقایسه کنید متوجه می‌شوید که قیمت‌های شرکت ایسوس تا چه حد مقرون‌به‌صرفه هستند.

2.ارائه ویژگی‌های متنوع

سرورهای ایسوس دارای ویژگی‌ها و آپدیت‌هایی پیشرفته هستند و مشتریان می‌توانند بر اساس نیازهای خود GPU و سایر ویژگی‌های سرور را انتخاب کنند. این خصوصیت سرورهای ایسوس باعث می‌شود مشتریان به دنبال سرورهای دیگر نگردند.
زیرا ایسوس تمام ویژگی‌های متنوع مورد نظر مشتریان را با ارائه سرورهای مختلف فراهم می‌کند. همچنین با توجه به نیاز مشتری می‌توان ویژگی‌های سرور را تغییر داد.

3.گزینه‌های سفارشی سازی

بهترین مزیت خرید سرور ایسوس وجود گزینه‌های سفارشی سازی است. نوع پردازنده‌ای که انتخاب می‌شود را می‌توان بر اساس نیاز مشتری با رم و سایر ویژگی‌های سرور ترکیب کرد. این ویژگی باعث می‌شود مشتریان بتوانند هر سروری را که ترجیح می‌دهند با قیمتی بسیار مناسب دریافت کنند.

4.منبع تغذیه اضافی

سرورهای ایسوس دارای منبع تغذیه اضافی هستند. با وجود یک منبع تغذیه اضافی هر مشکلی که در این زمینه ایجاد شود بر روی سرور asus اثری نمی‌گذارد. به همین دلیل هم می‌توانید سروری خریداری کنید که برق کمتری مصرف می‌کند و خطر از بین رفتن اطلاعات در آن وجود ندارد.

جمع‌بندی

با توجه به موارد ذکر شده در زمان خرید یک سرور ایسوس لازم است به نکاتی مانند بودجه در دسترس، افزونگی، قابلیت اتصال، فضای ذخیره‌سازی و… توجه کنید. همانطور که گفتیم سرورهای ایسوس ازجمله قدرتمندترین و متنوع‌ترین سرورهای موجود در بازار هستند که با قیمت‌هایی مقرون‌به‌صرفه ارائه می‌شوند.

امیدواریم با در نظر گرفتن نکات ذکر شده سرور ایسوس مناسب خود را به‌ درستی خریداری نمایید.

1 دیدگاه

  • آواتار واحد توسعه بازار فناوری اطلاعات

    واحد توسعه بازار فناوری اطلاعات

    آوریل 30, 2022 - 3:57 ب.ظ

    سلام

پیام بگذارید