مرکز پشتیبانی انفورماتیکمرکز پشتیبانی انفورماتیکمرکز پشتیبانی انفورماتیک

فکس سرور | نصب و راه اندازی به صورت 0 تا 100

فکس سرور چیست؟

شاید این سوال در ذهن شما نیز پیش آید که فکس سرور در کل به چه معناست و چه کاربردهایی از خود ارائه می دهد؟ در ادامه باید بگوییم که سرور فکس یک دستگاه شبکه می باشد که علاوه بر اینکه به شبکه تلفن متصل می‌گردد، به شبکه‌های داخلی نیز وصل می شود. از سازمان ها و شرکت های دولتی و موسسات های خصوصی گرفته تا خانگی همه به سرور های فکس متکی می باشند.

 اگر بخواهیم یک تعریف ساده از این سیستم ارائه دهیم باید بگوییم که فکس سرور همان چیزی است که به رایانه این امکان را می دهد تا همانند یک دستگاه فکس مورد استفاده قرار بگیرد. به عبارت دیگر فکس شامل یک رایانه با برنامه فکس اتصال به اینترنت و یا خط تلفن و یک مودم فکس می باشند.

به جرات می‌توانیم بگوییم که راه اندازی فکس سرور به صورت اینترنتی برای هر سازمانی یکی از امور بسیار ضروری تلقی می گردد و هر شرکتی این اجازه را دارد که از این سرویس به صورت اختصاصی بهره مند گردیده و به طور کاملا محرمانه اطلاعات مهم شرکت تجاری خود را در امنیت کامل و بدون صرف هزینه نگهداری کند.

 

پشتیبانی فنی

جهت مشاوره خرید فکس سرور با ما تماس بگیرید

فکس سرور

در پاسخ باید بگویم که بله، فکس سرور یک راهکار کاربردی و بسیار مقرون به صرفه و حرفه‌ای برای بایگانی کردن اسناد و همچنین ارسال و دریافت آن ها است. علاوه بر آن از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و می تواند از اطلاعات محرمانه یک شرکت محافظت کند و مانع از دسترسی افراد به صورت غیر مجاز برای دستیابی به این اسناد گردد. سازمان هایی که دارای یک سری از اطلاعات بسیار حساس و محرمانه هستند، شرکت هایی که در حوزه صنایع مالی حقوقی و بهداشتی به فعالیت می پردازند، ضروری است که در کارهای خود از این فناوری دیجیتال بهره مند گردند.

با فکس سرور شما یک قدم از دیگر سازمان ها جلوتر خواهید بود. این سیستم یک راهکار همیشگی برای یکپارچه سازی و سفارشی کردن مکاتبات فکسی است. علاوه بر آن خدمات نگهداری و تعمیر این سیستم بسیار آسان و مقرون به صرفه می باشد. در ادامه شما را با یک سری از مزایا و کاربردهای این سیستم آشنا خواهیم نمود تا بتوانید مطابق با ضروریات شرکت خود به صورت کاملاً مقرون به صرفه و کارآمدی از آن استفاده کنید.

نحوه کارکرد سرورهای فکس چگونه می باشد؟

نحوه کارکرد فکس سرور این گونه است که بر خلاف سایر دستگاه‌ های رایج که در زمان های قدیم نیز مورد استفاده قرار می گرفته اند، برای کارکرد به خط تلفن نیازی ندارد. در واقع شما برای ارسال و دریافت فکس ها بدون اینکه به خط تلفن نیاز داشته باشید، می توانید با استفاده از اینترنت این عملیات را به انجام برسانید که به همین خاطر برخی از افراد به آن فکس آنلاین نیز می گویند. شما می توانید با بهره مندی از یک رابط وب آنلاین برای آپلود یک سند جهت ارسال فکس استفاده کنید. در این حوزه برنامه هایی وجود دارند که این کار را برای شما آسان خواهند کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

در کل کاربران می توانند با استفاده از راه های گوناگونی با سرور های فکس ارتباط برقرار نمایند. از رایج‌ترین آن ها قابلیت استفاده از فکس سرور وب با ایمیل می باشد. با این قابلیت کاربران می‌توانند یک پیام را بدون پسوند فایل به شماره فکس گیرنده ارسال کنند. از طریق سرور فکس نیز عکس های دریافت شده به صندوق ورودی ایمیل هدایت گردیده و در آنجا پیوست می شوند.

یکی دیگر از روش های استفاده از فکس سرور بهره گیری از یک پرتال وب است که کاربران می توانند عکس های الکترونیکی را با استفاده از یک مرورگر وب ارسال و دریافت و همچنین مدیریت نمایند. در کل باید بگوییم که فکس های دریافتی را از این سیستم دریافت کرده، ذخیره نموده و آن را جهت کار برای شما ارسال می کند.

در کل فکس سرورها اسناد را از کاربران شبکه شما دریافت کرده و آن ها را به فرمت تبدیل کرده و از طریق اینترنت ارسال می نمایند و همانطور که در ادامه نیز اشاره کردیم، کاربران شبکه می توانند با چندین روش همانند آپلود فکس، ایمیل کردن و از طریق رابط وب اسناد را به سیستم ارسال نمایند. 

با کاربردهای سرور فکس برای کسب و کارها آشنا شوید

 • یکی از اولین کاربرد های فکس سرور برای پرسنل یک سازمان این است که آن ها برای دریافت و ارسال داده ها هیچ نیازی نمی باشد که میز کار خود را ترک کنند. بلکه به راحتی می‌توانند در همان جایی که سکونت دارند به دریافت و ارسال این اطلاعات بپردازند. علاوه بر آن باید بگوییم سرور های فکس با ذخیره و قراردادن اسنادی که می بایست ارسال شوند یک حجم عالی از ترافیک فکس را مدیریت می نمایند.
 
 • از دیگر کاربردهای فکس سرور باید بگوییم که با توجه به اینکه اسناد به صورت کاملاً دیجیتالی ارسال و دریافت می گردد، دیگر در این صورت هیچ نیازی به دستگاه چاپ نیز نخواهد بود و در کاغذ و جوهر نیز صرفه جویی می شود. آنگاه کاربران می توانند عکس های دریافتی را بر روی یک چاپگر استاندارد چاپ نمایند تا خوانایی بیشتری داشته باشند.
 
 • سومین ویژگی که در رابطه با این سیستم های هوشمند نام خواهیم برد راحت‌تر ذخیره شدن فکس ها است. در نظر داشته باشید فکس سرور اداره امور را برای مدیران یک شرکت و پرسنل بسیار راحت می کنند. زیرا آن ها مطمئن هستند که اطلاعات دولتی در امنیت کامل به سر می‌برند. علاوه بر آن فکس ها در یک فایل الکترونیکی به راحتی ذخیره می‌شوند و کاربران می‌توانند آن ها را مشاهده کنند و حتی از آن ها نسخه پشتیبانی تهیه نمایند.

با استفاده از فکس سرور از این مزایا بهره مند شوید!

 • صرفه جویی نمودن در مصرف کاغذ و جوهر
 • حذف کردن کامل جوهر در تمام عملیات ارسال و دریافت فکس
 • برخورداری از قابلیت تماس خودکار جهت ارسال نمودن فکس ها
 • تعمیر و نگهداری بسیار آسان فکس سرور
 • پشتیبانی از نسخه های ویندوز همچون ویندوز کلاینت، پنل تحت وب و مدیریت تلفنی سیستم و همچنین ویندوز سرور
 • دارا بودن از سیستم بایگانی دستی و خودکار فکس های دریافتی و ارسالی
 • امکان به وجود آوردن یک سری از قوانین برای فکس های دریافتی یا کارتابل کاربران
 • یک سیستم بسیار پیشرفته و عالی جهت مدیریت نمایش و ویرایش فکس ها
 • امکان مانیتور کردن امور کاربران جهت ارسال و دریافت
 • ذخیره شدن بسیار آسان فکس ها در قالب فایل هایی همچون pdf
 • ذخیره شدن فکس ها در سرور بدون نیاز از فایل و کابینت
 • امکان بهره مندی از دفترچه تلفن سیستم در فکس سرور وب و کاهش یافتن خطای کاربران در ارسال کردن فکس ها
 • استفاده از منوی منشی پیشرفته برای پاسخگویی به تماس های وارده

راه اندازی فکس سرور در سه سطح مختلف

فکس سرور برای کاربران به گونه ای طراحی شده است که در سه سطح گوناگون عرضه می گردد تا شرکت‌ها و سازمان‌ها بتوانند مطابق با نیاز کاری خود هر یک از این سطوح را انتخاب کنند که ما شما را با این سه سطح آشنا خواهیم نمود تا انتخاب راحت تری داشته باشید.

 1. سطح اول: سطح یک دارای یک پنل کاربری تحت وب می باشد که مدیر شبکه مقداری دسترسی از داده ها را به کاربران می دهد تا آن ها عملیات ارسال و دریافت فکس را انجام دهند. در حقیقت کاربران می‌توانند با یکی از راهکارهای ارتباطی به آن متصل گردند و با توجه به میزان سطح دسترسی که در شبکه دارند، انجام عملیات بر عهده آن ها می باشد.
 2. سطح دوم: ما این سطح را برای آن دسته از اداره های دولتی و یا سازمان های پرظرفیت پیشنهاد می نماییم که می‌خواهند عملیات ارسال و دریافت فکس را با استفاده از اتوماسیون های سازمانی به انجام برسانند.
  در حقیقت با توجه به نوع اتوماسیون این فکس سرور می‌تواند در قالب پروتکل های ارتباطی همچون APA و Webserver سازمان ارتباط برقرار نماید. سطح ۲ این قابلیت را دارد که به طور خصوصی برای یک کاربر باشد و یا به صورت گروهی برای دسته ای از کاربران اختصاص پیدا کند.
 3. سطح سوم: جالب است بدانید که سطح سه فکس سرور یک ترکیبی از اتوماسیون فکس سرور سطح یک و همچنین دو می باشد و یکی از پیشرفته‌ترین سطوح در حال حاضر است.
  هم اکنون این سطح به افرادی پیشنهاد می‌شود که می‌خواهند از قابلیت های سطح یک و سطح دو به طور همزمان برخوردار باشند که می توانند با راه اندازی این سطح از فکس وب از تمامی قابلیت‌های آن استفاده نمایند.
  شما می‌توانید با بهره مندی از هر یک از این سطوح مطابق با نیاز خود فکس سرور درخواستی خود را انتخاب کنید و پس از کسب اطلاعات لازم از طریق کارشناسان خرید خود را به عمل آورید.

پشتیبانی شبکه و تعمیر و نگهداری شبکه یک چرخه دائمی در سازمان

شبکه های رایانه ای از تجهیزات شبکه ، رسانه های انتقال مانند کابل شبکه ، فیبر نوری و یا شبکه های وایرلس تشکیله شده اند که همواره ممکن است دچار مشکلات و خرابی های سخت افزاری یا نرم افزاری گردند. برای هر شبکه ای اعم از بزرگ و کوچک وجود تیم پشتیبانی و نگهداری شبکه امری ضروری است. همکاران ما در مرکز پشتیبانی انفورماتیک خدمات نگهداری شبکه را بصورت موردی یا قراردادی انجام میدهند

قرارداد پشتیبانی و نگهداری سرور از مهمترین ملزومات هر سازمان است .

پس از اجرای شبکه و راه اندازی سرورها با توجه به اهمیت بسزائی که سرورها در سازمان دارند لزوم داشتن یک قرارداد پشتیبانی سرور که در این قرارداد امور تعمیر و نگهداری سرور را به عهده تیم متخصص پشتیبانی سرور بگذاریم ، امری بدیهی می باشد. در این خصوص ما با داشتن این تیم تخصصی جهت پشتیبانی سرور در کنار شما خواهیم بود و به شما اطمینان میدهیم سرور های شبکه همواره بدون فعالیت نمایند .
فکس سرور

نگاهی بر برخی از امکانات فکس سرور my fax

در این بخش از محتوا شما را با یکی از رایج‌ترین فکس سرورها آشنا خواهیم کرد که از سرویس و خدمات قابل توجه و کاربردی برخوردار می باشد. محصولات فکس سرور my fax یکی از کاربردی ترین و آسان ترین سرور هایی هستند که کاربران می‌توانند بدون هیچ گونه از نرم‌افزارهای خاصی فکس های خود را دریافت و ارسال کنند. علاوه بر آن باید بگویم که my fax دارای سازگاری کامل با تمام سرویس های مختلف ایمیل می باشد که کاربران می‌توانند از طریق برنامه‌های مدیریت ایمیل داده‌های خود را ارسال و دریافت نمایند.

 این سیستم به عنوان مکمل سیستم های اتوماسیون اداری شناخته می‌شود که در شرکت شما فعال بوده و مدیران فکس های سازمانی را در سیستم های اتوماسیون به گردش در می آورند.

 در کل دستگاه فکس سرور مای فکس جزء دستگاه های بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی محسوب می شوند که پاسخگوی تمام نیاز پرسنل یک شرکت چه از لحاظ سخت افزاری و چه از لحاظ نرم افزاری جهت ارسال و دریافت فکس ها می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این محصول اعم از ویژگی‌های قابل توجه آن شما می توانید با مرکز پشتیبانی انفورماتیک تماس حاصل کنید تا اطلاعات لازم در رابطه با آن را در اختیار شما عزیزان بگذارد.

از جمله قابلیت‌های دیگر این محصول ما می‌توانیم به ویژگی هایی همچون ایجاد قوانین گوناگون بر روی فکس های دریافتی و قابلیت ادغام چندین فایل و تبدیل آن ها به یک فایل با توجه به فرمت های مختلف اشاره نماییم. فکس سرور مای فکس در انواع مدل های گوناگونی در بازار به تولید و عرضه رسیده است که هرکدام مطابق با نیاز کسب و کارها راه اندازی می گردند. این سیستم ها از حافظه داخلی بالایی برخوردار بوده و شما می توانید تمامی فکس های دریافتی و ارسال شده آن ها را در آن ذخیره سازی نمایید. برای مشاوره کارشناسان ما آماده خدمت رسانی می باشند.

هماهنگ سازی سامانه فکس سرور با اتوماسیون های اداری

در اینجا شما را با یکی از مهم ترین و پر اهمیت ترین قابلیت های فکس سرور آشنا خواهیم کرد که آن نیز یکپارچه سازی فکس سرور با اتوماسیون های اداری است. در حقیقت وقتی که این سیستم در اتوماسیون های اداری همچون ‏crm و ‏erp مورد استفاده قرار می گیرد قابلیت دریافت و ارسال فکس ها نیز افزایش پیدا می کند و توان مدیریتی شرکت نیز بالا می رود.

 در نظر داشته باشید که سرورهای فکس تمام نمابر های ارسالی را به طور کاملاً مستقیم از خود اتوماسیون اداری ارسال می کنند و آن ها را ذخیره می نمایند؛ یعنی شما هر وقت که دوست داشته باشید، می توانید به نمابر های مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

معمولاً این فرایند در سیستم سخت افزاری فکس سرور زمان زیادی به طول می انجامد، اما کافی است رسید فکس مورد نظر خودتان را در اتوماسیون اداری پیدا نموده و از این طریق بتوانید به نمابر با تاریخ و سایر جزئیات آن دسترسی کاملی داشته باشید. 

فراموش نکنید هماهنگ‌سازی و یکپارچگی فکس سرور با اتوماسیون اداری چنان قابلیتی را به مدیران می‌دهد که نمابر موردنظر را به پروفایل کارکنان یا مدیر مجموعه می‌توانید ارجاع کنید. یکی از کاربردهای این مزایا نیز این است که مدیر یک شرکت و یا سازمان برای هر عملیاتی یک یوزر مشخصی ایجاد می کند.

5 ویژگی مهم فکس سرورها برای سازمان ها

کارشناسان تجهیزات فناوری اطلاعات همواره بر این باور هستند که با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی و افزایش محبوبیت و همچنین کاربرد های شگفت انگیز اینترنت دیگر هیچ کسب و کار و شرکتی به فکس سرور های سنتی نیازی ندارد و می‌تواند به جای آن فکس سرور مدرن را جایگزین کنند. از جمله ویژگی‌های سرورهای فکس جدید که امروزه با دسترسی به اینترنت بسیاری از کارها را در کوتاه‌ترین زمان پیش می برند، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 1. صرفه جویی در فضای کار

با فکس سرور دستگاه های بزرگ و جا گیر سنتی را از محیط کاری خود حذف کنید تا دیگر هیچگونه نیازی به فضای فیزیکی برای سرویس های فکس نخواهید داشت. در ادامه نیز کسب و کارها و استارت آپ ها می‌توانند بدون اینکه به فضای بزرگی احتیاج داشته باشند، از سرورهای فکس استفاده کنند. علاوه بر این امروزه با توجه به افزایش قابل توجه دفاتر های مجازی کسب و کارهای کوچک به دلیل نداشتن دفاتر فیزیکی باز هم می توانند از طریق اینترنت به فکس دست پیدا کنند.

 1. امنیت و اعتبار بالای فکس سرورها

 مطمئنا امنیت یکی از دغدغه و بزرگ‌ترین نگرانی های شما نیز می باشد. فکس سرور یک سیستم کاملا رمزگذاری شده است که با توجه به آن بخش عظیمی از امنیت اطلاعات و داده‌های شرکت شما با استفاده از این سیستم تامین است. فضای ابری که بسیار قابل اعتماد تر از فکس های سنتی جهت نگهداری از اسناد و مدارک می باشد. توجه داشته باشید هر فردی نمی تواند به صورت غیر قانونی به لایه‌های امنیتی ابری نفوذ کند و این کار کاری بسیار سخت و دشوار است.

 1. نظم و سازماندهی والا

 به جای اینکه از کاغذ استفاده کنید با فکس سرور اینترنت را جایگزین آن نمایید. علاوه بر اینکه بر محیط زیست نیز هیچگونه آسیبی وارد نمی شود، نظم و سازماندهی اسناد شما نیز بالا می رود. شما می توانید اطلاعات و داده‌های شرکت خود را به صورت اسناد الکترونیکی در فایل های مجزا دسته بندی کنید تا هر وقت بخواهید به آن ها دسترسی راحتی داشته باشید. این امکان را به کاربران خود می دهد که همه فکس های دریافتی و ارسالی خودشان را به صورت آنلاین در شبکه ذخیره سازی کنند بدون اینکه به دنبال پرونده خاصی باشند و یا زمان زیادی را برای جستجو اختصاص دهند.

 1. پشتیبانی کردن از فرمت های گوناگون

این خبر خوبی است که فکس سرور جدید بدون هیچگونه نگرانی در رابطه با فرمت و نوع پرونده خود را سازگار می دهد. معمولاً شرکت‌هایی که به ارائه فکس سرورها می پردازند، قابلیت پشتیبانی نمودن از فرمت های گوناگونی را همچون PDF ،DOC، DocX، JPG ارائه می نمایند. در این صورت کاربران این اجازه را دارند که بتوانند فایل هایی را با فرمت های گوناگون به صورت فردی یا گروهی فکس نمایند.

 1. دسترسی راحت و آسان

 یکی از مهم ترین ویژگی‌های فکس سرور که برای بسیاری از پرسنل و مدیران شرکت و سازمان‌ها نیز حائز اهمیت است دسترسی آسانی سیستم است یعنی افراد در هر زمانی که بخواهد و یا در هر مکانی که باشد با اتصال به اینترنت می‌تواند فکس ها را دریافت و یا ارسال کنند.

در زمان خرید فکس سرور به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم؟

معمولا بسیاری از افراد در هنگام خرید انواع فکس سرور دچار سردرگمی و تردید می گردند و دلیل آن نیز می‌تواند عدم شناخت صحیح این سیستم ها باشد این بخش از نوشتار کارشناسان ما با راهنمایی شما کاربران عزیز خواهند گفت که یک فکس سرور خوب باید از چه ویژگی های قابل توجهی برخوردار باشد.


در نظر داشته باشید یک سرور فکس عالی باید از امکاناتی همچون ارسال نمودن فکس های گروهی، ارجاع دادن فکس های دریافتی به سایر افراد و انتخاب شماره ها از دفتر تلفن را دارا باشند. علاوه بر آن قابلیت ارسال فکس با چندین خط در یک زمان و همچنین دریافت فکس با مفهوم فرمت pdf نیز از نکات مهم می باشد.

در نظر داشته باشید فکس سرورها باید به فکس کردن کلیه فایل های قابل چاپ بپردازند و دسترسی راحتی برای ارسال و دریافت فکس ها از طریق شبکه فراهم آورند‌. یک فکس سرور باید بدون اینکه به دستگاه خاصی نیاز داشته باشد، امکان ارسال و دریافت فکس ها را داشته باشد و به پخش پیغام صوتی مناسب قبل از دریافت و یا ارسال فکس ها بپردازد.


علاوه بر این ها دستگاه های فکس در برند های متفاوتی وجود دارند و بهترین آن ها از چندین زبان و ایمیل پشتیبانی می نماید بدون اینکه در تعداد کاربران محدودیتی ایجاد کنند.

سعی کنید خرید خود را از یک مرکز معتبری به انجام برسانید که کاملا مطمئن و کاربردی می باشند. حتماً مشخصات سیستم مورد نظر را از کارشناسان و فروشندگان بخواهید تا اطلاعات لازم را در اختیارتان بگذارند.

 
دیگر با پیشرفت تکنولوژی و علم همه ما می دانیم که بهره مندی از سرور در هر شرکت و سازمانی جزء ضروریات است؛ بنابراین باید بدانید که هر سرورهای فکسی از تنظیمات شماره و نام فرستنده در سربرگ فکس اشتراک گذاری و ارسال هرگونه فایل ها در میان کاربران و اصلاح جهت فکس دریافتی برای سهولت در مطالعه برخوردار می باشند.

فکس سرور سازمانی از سیستم های چند جانبه

برخی از سرور های فکس هستند که با عنوان فکس سرور سازمانی شناخته می‌شوند. در واقع با تمام این توضیحات دریافتیم که فکس سرور به یک نوع سیستم و سامانه ای اطلاق می‌شود که بسیار جامع بوده و چندجانبه می‌باشد و به شاخه‌های مختلفی تقسیم می‌شود که ارسال و دریافت نمابر از سوی بستر شبکه فراهم می گردد.

از انواع این سرویس ها می توانیم به فکس سرور های سازمانی اشاره نماییم که این نوع سیستم بسیار ساده بوده و در مقابل نیز از کارایی و کارکردهای بسیار بالایی برخوردار می باشد و امروزه می توان در بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها آن را ملاحظه نمود.
در نظر داشته باشید راه اندازی این سامانه کار هر افراد غیرمتخصصی نمی باشد و حتماً برای راه اندازی آن باید از مهارت های ویژه ای در حوزه نرم‌افزار و برنامه ریزی و در حوزه تجهیزات اطلاعات فناوری و شبکه برخوردار باشید.

اگر بخواهیم از قابلیت ها و توانمندی های این فکس سرور به شما معرفی کنیم می توانیم به حذف نمودن خطاهای کاربر انسانی در حین ارسال و دریافت انواع فکس ها و همچنین سرعت بالا در ارسال و دریافت فکس و سهولت در کارها توسط پرسنل یک شرکت، پشتیبانی نمودن از فرمت های گوناگون و ویرایش بسیار قوی جهت تایپ و تولید فکس اشاره نماییم. شما می توانید جهت راه اندازی فکس سرورها از تیم تخصصی انفورماتیک نیز کمک بگیرید.

به چه فکس سرورهایی پر ظرفیت می گویند؟

شاید این سوال در ذهن شما نیز پیش آید که منظور از فکس سرور پر ظرفیت چیست و در چه سازمان ها و شرکت های مورد استفاده قرار می گیرد؟ ما برای کاربران خود فکس سرور پر ظرفیت را برای آن دسته از شرکت ها و سازمان هایی پیشنهاد می دهیم که از فعالیت های ارتباطی بسیار بالایی برخوردار هستند و ظرفیت خدمات‌دهی آن ها بیش از حد یک فکس سرور ساده است.

اگر شما نیز جزء آن دسته از شرکت‌هایی هستید که روزانه در طول کار خود هزاران تماس و نمابر دریافت می کنید و هر لحظه به آن ها پاسخ می دهید حتماً از فکس سرور های پر ظرفیت استفاده کنید.

 معمولاً اینگونه از سیستم‌ها از روش‌های هوشمند استفاده می‌کنند و می‌توانند هزینه‌های به تولید رسیدن فکس های تماس گیرندگان را در سازمان ها به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

در نظر داشته باشید اگر از سرور های پر ظرفیت استفاده کنید، در شرکت با قابلیت هایی همچون افزایش سرعت و بالا بودن ظرفیت فکس، دریافت و ارسال داده‌ها و اطلاعات ها روبه رو خواهید بود و به میزان رو به رشدی نیز می توانید هزینه های شرکت را کاهش دهید. این گونه از سیستم ها معمولاً در بستر شبکه فعالیت می نمایند.

منظور از اتوماسیون فکس سرور چیست و چه قابلیت هایی دارد؟

در کل منظور ما از اتوماسیون فکس سرور همان یکپارچه سازی نرم‌افزارهای اداری با سیستم فکس سرور می باشد. فکس مبتنی بر ابر یک جایگزین بسیار عالی برای فکس سرورهای موجود در محل است که به دسکتاپ های شبکه یک شرکت اجازه می دهد تا به ارسال و دریافت فکس ها بپردازد.
زمانی که یک شرکت به اتوماسیون فکس مجهز باشد تنها کاری که آن کسب و کار باید به انجام برساند این است که تمام برنامه های تجاری خود را با سرویس فکس ابری یکپارچه سازی نمایند در این صورت فکس کردن اطلاعات و داده ها به سادگی ارسال یک ایمیل و یا پیوست کردن یک سند خواهد شد.

در نظر داشته باشید که مشاغلی که از فکس سرور و اتوماسیون اداری به صورت ترکیبی استفاده می کنند از مزایای بالقوه بهره مند خواهند شد. اتوماسیون اداری فکس سرور این امکان را برای کارمندان ایجاد می نماید که بتوانند فکس های خود را مستقیماً از همان صندوق ورودی دریافت کنند علاوه بر آن فکس ها به طور الکترونیکی در فضای ذخیره سازی شبکه شرکت تحویل داده خواهد شد.
آن دسته از سرویس هایی که مبتنی بر فضای ابری می باشند بسیار مقیاس پذیر تر از سرویس های فکس داخلی هستند در ادامه نیز باید بگویم هیچگونه نگرانی در رابطه با هزینه های سرمایه اولیه جهت افزایش ظرفیت سرور نخواهید داشت.

علاوه بر تمام این مزایا گفته شده شما با خودکارسازی کردن فکس ها به ارتقای کیفیت زندگی خود نیز می توانید کمک کنید. دیگر در این صورت از صدای فکس سرور نز ناراضی نخواهید بود و به ساده سازی گردش کار اسناد سازمان ها نیز به راحتی کمک می کند. پیشنهاد می کنیم برای کار تیمی شرکت خود به ارائه ابزارهای اتوماسیون فکس در محیط کاری بپردازید.

فکس سرور

استفاده فکس سرور در مراکز تولیدی و صنایع

امروزه بیشتر تولیدکنندگان و صاحبان صنایع و بسیاری از فروشندگان برای انجام امور کارهای خود به سیستم های مدیریتی همچون ERP, CRM,SCM مجهز می باشند. معمولاً این گونه از تجهیزات جهت ایجاد ارتباطات تجاری و اقتصادی در دل یک سازمان و موسسه مورد استفاده قرار می گیرند. همه ما می دانیم که انتقال کارآمد درست و به موقع اسناد می تواند یک کلیدی جهت افزایش سرعت در حوزه تجارت و ارتباطات میان همکاران یک سازمان و همچنین مشتریان باشد. متاسفانه باید بگویم که هنوز هم هستند کسانی که به جای استفاده از فکس سرور از دستگاه‌های فکس سنتی استفاده می‌کنند، اما باید بدانید که سیستم سرور های فکس می تواند عملکرد کارمندان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید امروزه یکی از مهم‌ترین راهکارهای ارتباطی میان کارخانه ها و همچنین شرکت های تولیدی و خدماتی فکس می باشد. شاید با خود بگویید که در چه مواردی اینگونه از سازمان های تولیدی از فکس سرور استفاده می کنند؟ مراکز تولیدی و صنایع معمولاً برای دریافت صورت حساب ها، ارسال نمودن پیش فاکتور ها، دریافت تاییدیه پیش فاکتور و همچنین ارسال بسیاری از نامه های اداری و … به سرورهای فکس نیاز دارند. از جمله کاربردهای فکس سرور برای کارخانه ها می توانیم به کاهش دادن هزینه های نگهداری، کاهش اموری همچون استفاده از کاغذ و خطوط تلفن و همچنین تعمیرات و … اشاره کنیم.

مزایای بالقوه فکس سرور در مراکز مالی و بانک ها

یکی دیگر از موسساتی که استفاده نمودن از فکس سرور را جزء نیازهای ضروری سازمان و موسسه خود می داند مراکز مالی و بانک ها هستند که برای انتقال سند استفاده نمودن از این سیستم جزء ابزارهای اولیه و سروری تلقی می گردد. با استفاده از این سیستم فکس تمامی نیاز های امنیتی مربوط به موسسات مالی و بانک ها، عملیات فکس برای گردش مکاتبات به صورت کاملا سریع و ایمن انجام می پذیرد. همه ما می دانیم که مراکز مالی و بانک‌ها از اسناد بسیار مهم و محرمانه تشکیل می‌شوند که تمام این اسناد همه از بار مالی برخوردار می باشند و امنیت در تمام آن ها حرف اول را می‌زند.

قبلا شاهد بودیم که استفاده از دستگاه های فکس سنتی مشکل زیادی برای این مراکز به وجود آورد، اما امروزه معتبرترین بانک ها و همچنین بزرگترین مراکز مالی در دنیا مجهز به سیستم های فکس دیجیتال یا همان فکس تحت شبکه می باشند. از قابلیت های فکس برای اینگونه مراکز می توانیم به امنیت کامل و حفظ محرمانگی اسناد و افزایش سرعت تبادل اطلاعات اشاره کنیم. علاوه بر آن ارائه خدمات و سرویس دهی به مشتریان نیز با کیفیت بسیار بالا و خوبی صورت می پذیرد.

خدمات مرکز پشتیبانی انفورماتیک در حوزه فروش فکس سرور

زمانی که شما عزیزان جهت خرید تجهیزات آی تی و فناوری اطلاعات مرکز پشتیبانی آنفورماتیک را انتخاب کرده‌اید در وهله اول ما با توجه به انتخاب شایسته و اطمینان مشتریان خود کاملاً سپاسگذاریم و باید بگوییم که گروه تخصصی انفورماتیک تیم بسیار برجسته ای تشکیل شده‌اند که می توانند نیاز مشتریان را در هر زمینه ای برطرف نمایند. در کل گروه ما قبل از هر چیزی به ارائه مشاوره فناوری اطلاعات خواهند پرداخت تا شما را در انتخابی درست و شایسته راهنمایی کنند.

کارشناسان ما همواره با شما همراه خواهند بود تا الزامات لازم را در حوزه خدمات و فناوری را به اطلاع تان برسانند. از دیگر خدمات ارائه شده در این حوزه نصب و راه اندازی فکس سرور می باشد. راه اندازی این گونه از تجهیزات به دست افراد متخصص و حرفه ای صورت می پذیرد تا در امنیت کامل باشند. شما می‌توانید در حوزه خدمات نصب و راه اندازی با ما تماس حاصل نمایید تا تیم تخصصی خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به حضورتان برسانیم‌. فراموش نکنید مرکز پشتیبانی انفورماتیک بهترین نرم‌افزارهای سازمانی را در حیطه کاری شما معرفی خواهد کرد و برای نصب و پیاده سازی سرور ها به انعقاد قرارداد می پردازد.

جمع بندی نهایی

حال که به پایان مقاله رسیده ایم باید بدانیم که امروزه یکی از مهم ترین تجهیزات فناوری اطلاعات برای شرکت ها استفاده کردن از فکس سرور می باشد. موسساتی همچون مراکز بهداشتی و درمانی، مراکز تولیدی و صنایع، مراکز مالی و بانک ها، سازمان های اداری و … همه حفاظت و امنیت داده ها و اطلاعات خود را مدیون فکس سرور هستند. ما می توانیم کمتر جایی را مشاهده کنیم که از دستگاه های فکس سنتی استفاده می نمایند. به همین خاطر اگر کسب و کار شما نیز هنوز به این تجهیزات مجهز نشده است در اولین فرصت اقدام کنید تا گام بلندی در حوزه موفقیت بردارید.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است