مرکز پشتیبانی انفورماتیکمرکز پشتیبانی انفورماتیکمرکز پشتیبانی انفورماتیک

پشتیبانی فنی شبکه و سرور

پشتیبانی فنی شبکه و سرور

پشتیبانی فنی شبکه و سرور یا تکنولوژیکی آنها ، شکلی از ارتباط با مشتری است که شرکت ‌ها از آن برای کمک به کاربران خود استفاده می‌کنند تا بیشترین بهره را از محصولات خود ببرند. یک پشتیبانی فنی می‌تواند هر مشکلی را که دارید حل کرده، برخی از کارهای خسته‌کننده ‌تر را که باید انجام شود، تکمیل نموده و یا به شما در پروژه‌ ها کمک کند. اهمیت بخش پشتیبانی فنی در بخش های مختلف، متناسب با حساسیتی که دارند، متفاوت خواهد بود.

اما آنچه که روشن است، آنها مسئول رسیدگی به خطاهای نصب، مشکلات کاربر و هر مشکلات فنی دیگری هستند که مشتری را از استفاده از محصول و خدمات باز می دارد. در اصل، پشتیبانی فنی با کمک به مشتریان برای استفاده مؤثرتر از یک محصول یا خدمات متمرکز است.

ما در دنیای دیجیتال زندگی می کنیم که در آن کسب و کارها با قابلیت های تکنولوژیکی که دارند، تعریف می شوند. اهمیت بخش پشتیبانی فنی در این است که بدون حمایت و دانش یک تیم فناوری، یک تجارت می تواند متوقف شود. برخی از مزایای کلیدی ایجاد شده توسط پشتیبانی فنی در تجارت عبارتند از :
• تقویت ارتباط با مشتریان
• تعمیر، بهینه سازی و تعمیر سخت افزار
• به روز رسانی تجهیزات با آخرین تکنولوژی روز
• ارائه پشتیبانی فنی شبکه و سرور شبانه روزی
• کمک به شرکت ها در کاهش هزینه های  در شبکه و سرور IT
• کمک به مسائل مربوط به انطباق صنعت
• تقویت ارتباط بین کارکنان و پشتیبانی شبکه و سرور

پشتیبانی فنی تضمین می ‌کند که فناوری شرکت، شما را قادر می‌سازد تا دارای بهره وری بالایی بوده و در نتیجه مزایای آن را به حداکثر برساند. از اهمیت بخش پشتیبانی فنی می توان به صرفه‌جویی در هزینه، بهبود بهره ‌وری، بهبود کیفیت محصول و رضایت مشتری نام برد. در حقیقت، پشتیبانی فنی، نه تنها به شرکت ‌ها کمک می‌ کند تا کارآمد باشند. همچنین می توانند تبلیغات دهان به دهان ایجاد کنند و وفاداری به برند را به ارمغان آورند.

پشتیبانی فنی شبکه و سرور

پشتیبانی فنی به کسب و کارها کمک می کند تا رقابت کنند. به عبارت دیگر، با کمک به شما در اجرای سریع و کارآمد فرآیندهای مهم تجاری، مزیت رقابتی ایجاد می کند. از اهمیت بخش پشتیبانی فنی این است که به راحتی می توانید با کمک آن، تصمیمات تجاری مهمی بگیرید که می تواند سودآوری را به حداکثر برساند.

در ابتدایی ترین حالت، پشتیبانی فنی، سیستم های کامپیوتری شما را نظارت و نگهداری می کند، تخصص فنی مورد نیاز برای اجرای روان سیستم ها را فراهم نموده و دانش نحوه تنظیم سیستم را با نیازهای خاص خود فراهم می نماید که کارایی و بهره وری را افزایش می دهد. این نشان دهنده اهمیت بخش پشتیبانی فنی خواهد بود.

پشتیبانی فنی شبکه و سرور

خدمات پشتیبانی فنی شبکه و سرور در بخش فناوری اطلاعات

این بخش، مشکلات فنی را حل می کند که در صورت عدم حضور آن، می تواند فرآیندهای تجاری یک شرکت را در مسیر خود متوقف کند. خدمات آن عبارتند از:

 • عیب یابی، تشخیص و رفع مشکلات فنی شبکه و سرور
 • تعویض و تعمیر تجهیزات شبکه و سرور
 • آزمایش فناوری جدیدی مورد نیاز مشاغل
 • کمک به شرکت ها در حفظ امنیت شبکه با توجه به اهمیت بخش پشتیبانی فنی شبکه و سرور
 • آموزش کاربران نهایی در مورد نحوه پشتیبانی فنی شبکه و سرور
 • نگهداری یک پایگاه داده از حوادث گزارش شده و اقدامات انجام شده
 • راه اندازی حساب کاربری برای پشتیبانی فنی شبکه و سرور

چه نوع شرکت هایی از پشتیبانی فنی شبکه و سرور استفاده می کنند؟

انواع شرکت ها از پشتیبانی فنی شبکه و سرور استفاده می کنند. این سازمان ‌ها شامل شرکت ‌های بزرگ، شرکت ‌های کوچک و متوسط ​​و همه چیز در این بین هستند که در خصوص اهمیت بخش پشتیبانی فنی شبکه و سرور آگاهی لازم را دارند. شرکت هایی که محصولات فناوری ارائه می کنند، بیشتر از پشتیبانی فنی استفاده می نمایند. اما سازمان های خدمات حرفه ای مانند دفاتر حقوقی، مالی و پزشکی. تولیدکنندگان، خرده فروشان و شرکت های مخابراتی نیز از پشتیبانی فنی استفاده می کنند.

برای کسب و کارها، ارائه یک تجربه عالی برای مشتری و رسیدن به موفقیت الزامی است. به همان اندازه که عینک برای کسی که نمی بیند، ضروری خواهد بود. هنگامی که یک کسب و کار، با یک تیم پشتیبانی فنی داخلی ترکیب می شود، این رویکرد ترکیبی، با توجه به اهمیت بخش پشتیبانی فنی شبکه و سرور ، می تواند یک مزیت رقابتی ایجاد کند و به شما کمک کند برای بقای خود در بازار تلاش کنید و در دراز مدت پیشرفت نمایید.

 مهمتر از آن، می تواند به شما کمک کند تا رشد کسب و کار را افزایش دهید. در محیط های تجاری پر مناقشه امروزی، این می تواند همان چیزی باشد که پزشک تجویز کرده است. هنگامی که به اهمیت بخش پشتیبانی فنی واقف شدید، قدم بعدی، خرید یا تمدید خدمات پشتیبانی فنی است.

دلایل ضرورت خدمات پشتیبانی فنی شبکه و سرور

بسیاری از شرکت ها، پشتیبانی فنی شبکه و سرور را برای نرم افزار ارائه می دهند. اغلب اوقات، این پشتیبانی با تکنسینی کار می کند که متخصص نرم افزار است. در مواقع دیگر، ممکن است به شکل یک پایگاه دانش، مستندات یا حتی ویدئوها ارائه شود.

 با وجود رسانه هایی که در آنها حمایت می شود، داشتن این حمایت، با توجه به اهمیت بخش پشتیبانی فنی شبکه و سرور ، ضرورت دارد. دلیل اصلی خرید پشتیبانی بیشتر مردم و شرکت ها، رفع مشکلات حیاتی است که مستقیماً بر تولید تأثیر می گذارد.

 
 

 

 

مزیت های پشتیبانی 

پشتیبانی سنتی، شکست یا رشد کسب و کار را باعث می شود که اغلب پایه خدمات پشتیبانی فنی است.

حل و فصل موضوعات تخصصی :

 می توان گفت که این، از بخش های مهم و کلیدی در پشتیبانی فنی است که اهمیت بخش پشتیبانی فنی را بر همگان روشن می کند. به احتمال زیاد، این دلیل اصلی استفاده از پشتیبانی خواهد بود. هنگامی کاربران سازمانی و شرکتی، دچار چالش می شوند، این می تواند یک راهگشای اساسی باشد.

تکنسین متخصص پشتیبانی شبکه :

اکثر تکنسین های پشتیبانی که با آنها کار می کنید، در نرم افزاری که پشتیبانی می کنند، متخصص هستند. شرکت ‌های خدمات پشتیبانی فنی از تکنسین‌های خود می‌ خواهند که نوعی گواهینامه داشته باشند یا یک جلسه آموزشی در مورد محصول یا خدماتی که پشتیبانی می‌ کنند، بگذرانند. علاوه بر این، به دلیل اهمیت بخش پشتیبانی فنی ، این کارشناسان به صورت دائم با محصول کار می کنند. این تخصص، اطلاعات روشن ‌تری از دانش و زمان ‌های تفکیک سریع‌ تر را در اختیار مشتریان قرار می ‌دهد.

پایگاه دانش، مستندات و ویدیوها :

بسیاری از خدمات پشتیبانی فنی دارای نوعی پایگاه دانش هستند و عموماً دارای اسناد یا ویدیوهایی برای نرم افزاری می باشند که پشتیبانی می کنند. حتی اگر آنها هیچ سند یا ویدئویی برای محصول، موضوع یا کار خاصی نداشته باشند، ممکن است بتوانند برخی از آنها را برای کمک به شما به دست آورند یا ایجاد کنند.

این اهمیت بخش پشتیبانی فنی را نشان می دهد و می تواند بسیار ارزشمند باشد، به خصوص برای کارهایی که ممکن است اغلب نمی توانید انجام دهید، یا برای مطالب آموزشی برای موضوعات جدید یا تهیه نسخه پشتیبان باشد.

آموزش پشتیبانی و نگهداری شبکه :

 اگرچه ممکن است به عنوان یک مزیت یا چیزی که مستقیماً می ‌توانید از یک سرویس پشتیبانی فنی درخواست کنید، تبلیغ نشود، اما آموزش غیررسمی در مورد محصول به شما ارائه می‌ گردد. شما به طور غیرمستقیم در مورد نرم افزار یاد می گیرید و همچنین می آموزید که چرا و چگونه ممکن است یک مشکل رخ داده باشد.

همچنین در راستای اهمیت بخش پشتیبانی فنی ، می‌توانید در آینده مشکل را حل کنید، به ‌ویژه اگر سرویسی با اطلاعات دقیق مربوط به مشکل، مانند اقدامات انجام شده برای عیب ‌یابی و رفع مشکل، ارائه دهد. در اکثر مواقع، این موضوع با توضیح اینکه موضوع و مسائل چیست، چرا ممکن است اتفاقی افتاده باشد و نحوه حل مسائل یا اجرای یک راه حل، به دست می آید.

کمک به کاربران شبکه :  

برای بسیاری از شرکت ‌ها، تنها یک فرد یا یک تیم کوچک مسئول حل مسائل، اجرای تغییرات، کار بر روی جنبه‌ های فنی یک پروژه یا هر وظیفه دیگری است که ممکن است محول شود. اهمیت بخش پشتیبانی فنی بر این است که علاوه بر کارهای عادی و روزمره انجام می شود.

این می تواند بسیار مورد توجه قرار گیرد. داشتن شخص دیگری برای تکیه کردن در هنگام موانع، بسیار مفید خواهد بود. یک تیم پشتیبانی فنی می‌تواند هر مشکلی را که دارید، حل کند یا می‌تواند به شما در پروژه‌ها کمک کند.

همکاری بین بخشهای مختلف  :

اهمیت بخش پشتیبانی فنی همچنین در این است که با کمک آن ها می توانید در مورد هر موضوعی که روی آن کار می کنید، مشاوره دریافت نمایید. گفتگو در مورد مشکلات موجود، با یک تکنسین پشتیبانی ممکن است راه حل یا رویکرد دیگری را به شما ارائه دهد.

روابط :

زمانی که قرارداد خدمات پشتیبانی را امضا می کنید، به طور موثر یک شریک تجاری را همراه خود کرده اید. شما روی آنها سرمایه گذاری کرده اید و در مقابل آنها نیز روی شما سرمایه گذاری می کنند. یک سرویس پشتیبانی با شما رابطه ایجاد می کند و برای کمک به شما و رشد کسب و کارتان تلاش می نماید که نشاندهنده  اهمیت بخش پشتیبانی فنی است.

علاوه بر رابطه تجاری، یک رابطه شخصی نیز برقرار می شود. رابطه شخصی به یک تکنسین پشتیبانی اجازه می دهد تا بر اساس دانش، تمایلات و اهداف شما، کار خود را به گونه ای تنظیم کند که مفید تر باشد.

آرامش ذهن :

یکی از بهترین ارزش هایی که توسط یک سرویس پشتیبانی فنی ارائه می شود، آرامش خاطر است. آنها آنجا هستند تا شما را از هر مشکل عمده ای که ممکن است ایجاد شود، نجات دهند. فقط با دانستن پشتیبانی فنی می توانید استرس و نگرانی زمان را کاهش دهید.

مهارت بخش پشتیبانی 

امروزه، بسیاری از افراد، اهمیت بخش پشتیبانی فنی را درک کرده اند. ممکن است شما نیز فکر کنید اینها امتیازات خوبی هستند، در حقیقت، شما باید پشتیبانی دریافت کنید، زیرا تیمی را در اختیار دارید که در نرم‌افزار تخصص لازم را داشته و می‌تواند مستندات، انتقال دانش غیر رسمی و آموزش را در حین حل مشکلات، اجرای تغییرات یا مشاوره ارائه دهد.

به طور معمول، پشتیبانی فنی از طریق پایگاه‌های دانش، چت زنده، ایمیل یا تلفن انجام می‌شود و هدف آن حل مشکلات فنی مانند مشکلات نصب، خطاهای ورود به سیستم و سایر مشکلات فنی است که می‌تواند تأثیر منفی بر تجربه کاربر داشته باشد.

تفاوت بین پشتیبانی فنی و پشتیبانی مشتری

برای آنکه درک روشن تری از اهمیت بخش پشتیبانی فنی بدست آید، باید گفت که هنگامی که مردم کلمه پشتیبانی فنی را می شنوند، تصور می کنند با مراکز تماس مشتریان روبرو هستند که در مورد مسائل پرداخت و تحویل خود، صحبت می کنند. اما در واقع، این نوع مسائل، توسط تیم پشتیبانی مشتری رسیدگی می شود و به پشتیبانی فنی ارتباطی نخواهد داشت. جایی که پشتیبانی فنی متفاوت به نظر می آید، در نوع مسائلی است که رسیدگی می شود.

تیم های پشتیبانی فنی مسئول رسیدگی به خطاهای نصب، مشکلات کاربر و هر مشکل فنی دیگری هستند که مشتری را از استفاده از محصول باز می دارد که همین اهمیت بخش پشتیبانی فنی را نشان می دهد. در اصل، پشتیبانی فنی بر کمک به مشتریان برای استفاده مؤثرتر از یک محصول متمرکز است.

یکی دیگر از تفاوت های قابل توجه بین پشتیبانی فنی و پشتیبانی مشتری، تعداد سطوح پشتیبانی است. پشتیبانی مشتری سطوح کمتری دارد. اولین خط پشتیبانی از طریق یک نماینده خدمات مشتری است. خط دوم پشتیبانی نیز از طریق مدیر پشتیبانی مشتری انجام می شود.

این در حالی است که بر اساس میزان اهمیت بخش پشتیبانی فنی ، پنج سطح پشتیبانی وجود دارد. بسته به نیاز کاربران، می توان آن را با استفاده از ایمیل، پشتیبانی چت زنده، پایگاه های دانش یا حتی از طریق تلفن انجام حمایت نمود.

علاوه بر این، یک سیستم پشتیبانی فنی که دارای ساختار خوبی است، به 5 سطح مجزا تقسیم می‌شود. این 5 سطح شامل پیش پشتیبانی، سرویس دهی، پشتیبانی خط اول، پشتیبانی خط دوم و در موارد فوری، خط سوم پشتیبانی می شود که بر اهمیت بخش پشتیبانی فنی تمرکز دارد.

سرویس دهی مناسب :

اولین سطح در پشتیبانی فنی، در مورد اجازه دادن به کاربران برای خود سرویس است  که از طریق پرسش ‌های متداول و پایگاه ‌های دانش مدیریت می ‌شود. برای بسیاری از کاربران، این یک جایگزین سریع و آسان برای تماس با بخش، با توجه به اهمیت بخش پشتیبانی فنی است.

پیش پشتیبانی :

در دوره قبل از اینترنت، اگر مردم سؤالی درباره محصول داشتند، از خانواده و دوستان می پرسیدند یا به دفترچه راهنمای مالک مراجعه می کردند. امروز، کاربران به سادگی آن را گوگل پیدا خواهند کرد و این بدان معناست که اکثر مشتریان، قبل از تماس با شما، در حال مرور وب هستند و به دنبال پاسخ خواهند بود.

در این شرایط، برخی از کاربران، حامیان بزرگ محصولات شما خواهند بود و بینش باورنکردنی در مورد نحوه استفاده از آنها به بهترین شکل ارائه می دهند و به کاربران کمک می کنند مشکلات را عیب یابی نمایند  که نشان از اهمیت بخش پشتیبانی فنی دارد.

اما مهم است که به خاطر داشته باشید که مشتریان بی ‌شماری می ‌توانند شکایت کنند که مشکلاتشان حل نشده است و مایلند تجربیات خود را در مورد آن به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند. با در نظر گرفتن این موضوع، مهم است که انجمن های آنلاین، رسانه های اجتماعی و نظرات وب سایت را به عنوان اولین خط دفاعی خود ببینید. به عنوان یک شرکت و مطابق با اهمیت بخش پشتیبانی فنی ، شما باید فعالانه به دنبال این کانال ها باشید تا مکالمه را کنترل کنید، کاربران را به سمت سیستم پشتیبانی فنی خود راهنمایی کنید و به راضی نگه داشتن آنها کمک نمایید.

خط اول پشتیبانی :

گاهی اوقات، کاربران شما نیاز دارند که با یک فرد متخصص صحبت کنند. برای بسیاری از مشتریان، پشتیبانی خط اول اولین نقطه تماس با فردی از شرکت است. پشتیبانی خط اول بر رایج ترین سؤالات متمرکز است. پرسنل پشتیبانی فنی در این سطح، درک اولیه تا کلی از محصول یا خدمات دارند، اما ممکن است همیشه شایستگی لازم برای حل مسائل پیچیده را نداشته باشند. با این وجود، هدف این گروه رسیدگی به 70 تا 80 درصد از مشکلات کاربر است. پیش از اینکه لازم باشد موضوع را به سطح بالاتری مطرح نماید.

اهمیت بخش پشتیبانی فنی در این سطح آن است که اکثر مشکلات در اینجا با پشتیبانی ایمیل حل می شود، اما با پیچیده تر شدن مسائل، کاربران توجه خود را به سمت پشتیبانی تلفنی معطوف می کنند. هرچه مشکلات دشوارتر شوند، احتمال بیشتری وجود دارد که آنها بخواهند با یک نماینده پشتیبانی فناوری، به صورت زنده صحبت کنند.

پشتیبانی شبکه و تعمیر و نگهداری شبکه یک چرخه دائمی در سازمان

شبکه های رایانه ای از تجهیزات شبکه ، رسانه های انتقال مانند کابل شبکه ، فیبر نوری و یا شبکه های وایرلس تشکیله شده اند که همواره ممکن است دچار مشکلات و خرابی های سخت افزاری یا نرم افزاری گردند. برای هر شبکه ای اعم از بزرگ و کوچک وجود تیم پشتیبانی و نگهداری شبکه امری ضروری است. همکاران ما در مرکز پشتیبانی انفورماتیک خدمات نگهداری شبکه را بصورت موردی یا قراردادی انجام میدهند

قرارداد پشتیبانی و نگهداری سرور از مهمترین ملزومات هر سازمان است .

پس از اجرای شبکه و راه اندازی سرورها با توجه به اهمیت بسزائی که سرورها در سازمان دارند لزوم داشتن یک قرارداد پشتیبانی سرور که در این قرارداد امور تعمیر و نگهداری سرور را به عهده تیم متخصص پشتیبانی سرور بگذاریم ، امری بدیهی می باشد. در این خصوص ما با داشتن این تیم تخصصی جهت پشتیبانی سرور در کنار شما خواهیم بود و به شما اطمینان میدهیم سرور های شبکه همواره بدون فعالیت نمایند .

خط دوم پشتیبانی (مسائل پیچیده) :

در این مرحله مسائل پیچیده تر می شوند. به خصوص که کاربران نهایی هر سال به طور فزاینده‌ای از فناوری آگاه می‌شوند. تحقیقات نشان داده است که بسیاری از مدیران پشتیبانی فنی مدعی هستند که پیچیدگی تماس ‌های پشتیبانی در حال افزایش است، زیرا مشتریان از نظر فناوری پیچیده‌ تر شده‌اند که اهمیت بخش پشتیبانی فنی را اثبات می کند. عمدتا کاربران می‌توانند مسائل ساده ‌تری را خودشان حل کنند.

این بدان معناست که 25 تا 30 درصد از درخواست ‌های پشتیبانی فنی که در پشتیبانی خط اول قابل رسیدگی نیستند، در خط دوم قرار می‌گیرند و بسیار پیچیده‌تر خواهند بود. برای رسیدگی به این درخواست های پشتیبانی و ارائه راهنمایی های فنی و توانایی صحبت با کاربران، به کارکنانی با دانش عمیق نیاز است.

خط سوم پشتیبانی (پشتیبانی سفارشی) :

این اوج پشتیبانی فنی برای اکثریت قریب به اتفاق مشتریان در درک بالاتری از اهمیت بخش پشتیبانی فنی است. پشتیبانی خط سوم با مواردی سر و کار دارد که سطوح پیش پشتیبانی تا خط دوم قادر به رسیدگی نیستند، به این معنی که پشتیبانی فنی خط سوم، احتمالاً توسط یک کاربر فوق العاده تعیین شده و یا حتی از طریق شخصی از بخش تحقیق و توسعه مدیریت می شود. به طور کلی، زمانی که یک مشکل کاربر به سطح سوم پشتیبانی فنی می رسد، آنقدر پیچیده می شود که احتمالاً برای حل آن نیاز به کار سفارشی دارد.

نکاتی مهم برای پشتیبانی بهتر

برای آن که پشتیبانی فنی بتواند بهتر عمل کند و مشتریان وفاداری را ایجاد نماید، لازم است که نکاتی را که نشاندهنده اهمیت بخش پشتیبانی فنی است در نظر گرفت.

پشتیبانی فنی
 1. قبل از برون سپاری پشتیبانی  فکر کنید.

پشتیبانی فنی به شما فرصت بزرگی می دهد تا بر تجربه کاربری کلی محصول خود تأثیر بگذارید. اما، باید مطمئن شوید که تیم پشتیبانی فنی، محصول را از درون می شناسند. به همین دلیل است که قبل از اینکه مدیریت پشتیبانی فنی خود را برون سپاری کنید، باید به دقت فکر کنید.

آیا می توانید تضمین کنید که تجربه هر بار ثابت خواهد بود؟ چگونه می توانید سطح دانش محصول را در افرادی که از طرف شما با مشتریان سروکار دارند، اندازه گیری کنید؟ پاسخ به این موارد، اهمیت بخش پشتیبانی فنی را بیش از پیش نشان می دهد.

 1. با پشتیبانی فنی مانند فروش رفتار کنید.

هیچ تجارتی نباید به طور کامل در بخش های محدود فعالیت کند. در عوض، باید تأثیر بخش‌ های مختلف کسب ‌و کارتان را بر یکدیگر در نظر بگیرید. هر بار که تیم های بازاریابی و فروش شما مشتری جدیدی به دست می آورند، برای حفظ آنها روی خدمات عالی حساب می کنند. اولین نقطه تماس مشتری جدید پس از نصب یا وارد شدن به محصول شما، پشتیبانی فنی است.

اما، اهمیت بخش پشتیبانی فنی ، فقط در رسیدگی به درخواست‌های مشتریان ورودی نیست. همچنین می‌توانید از پشتیبانی فنی برای افزایش فروش و فروش متقابل محصولات و ویژگی‌ها به مشتریان خود استفاده کنید. این روند شگفت انگیز، نباید تنها در فرآیند فروش اتفاق بیفتد. باید همیشه جاری باشد. انجام این کار مشتریان شما را متقاعد می کند که در دراز مدت با شما همراه باشند.

 1. پنج سطح پشتیبانی را اجرا کنید.

باید اشاره کنیم که تمامی شرکت ها، یک سیستم پشتیبانی فنی خوب ساختار یافته ندارد. اجرای 5 سطح پشتیبانی فنی، می تواند مشتریان را راضی نگه ‌دارد. زیرا پاسخ سریع دریافت می ‌کنند، اما مهمتر از آن، اهمیت بخش پشتیبانی فنی در این است که سودآوری شما را افزایش می ‌دهد، زیرا بیشتر درخواست ‌ها توسط شخصی قابل رسیدگی است که درآمد بسیار کمتری دارد.

 1. مکالمه خارج از اکوسیستم خود را کنترل کنید.

اگر کاربر شما با مشکلی مواجه شود، اولین نقطه تماس او ممکن است در یک انجمن یا در رسانه های اجتماعی باشد. بنابراین، شما باید مکالمات کاربران را خارج از پلتفرم خود نظارت کنید. اگر بتوانید برای نظارت و مشارکت در مکالمات آنلاین در مورد محصولتان وقت بگذارید، می‌ توانید راه زیادی را برایتان به ارمغان بیاورد.

در راستای اهمیت بخش پشتیبانی فنی ، این روند، نه تنها مشکل فوری مشتری را حل می کند، بلکه به کاربران اطمینان می دهد که به آنها اهمیت می دهید و آنها را متقاعد می کند که مشتری شوند.

 1. تماس با پشتیبانی را آسان کنید.

آیا پیوند پشتیبانی فنی خود را در فوتر وب سایت پنهان کرده اید؟ برای جلوگیری از این امر، ارتباط آنها را با خدمات و محصول خود آسان کنید. حل سریع مشکلات پشتیبانی کاربر و در دسترس قرار دادن پشتیبانی فنی برای مشتریان، یک راه مطمئن برای راضی نگه داشتن آنها و حفظ آنها در طولانی مدت است که ضرورت و اهمیت بخش پشتیبانی فنی را اثبات می کند.

مشتریان برندهای بزرگ و معتبر، در هیچ نقطه ای از مشکلات فنی، احساس رها شدن یا سرخوردگی نمی کنند. این بخش مهمی از جذابیت برند آنهاست.

 1. گوش کنید و از کاربران خود یاد بگیرید.

هر اطلاعاتی که مشتریان شما به اشتراک می گذارند به اندازه طلا ارزشمند است. مشتریان می توانند بینش ارزشمندی در مورد اینکه چه چیزی در محصول شما کار می کند، نکات قابل توجهی را به شما ارائه می دهند. اهمیت بخش پشتیبانی فنی با گوش دادن به سوالات مختلف پشتیبانی که وارد می شوند، قابل کشف است. این به شما خواهد گفت که چگونه می توانید محصول خود را بهبود بخشید.

اگر تیم پشتیبانی فنی شما متوجه افزایش مشکلات مربوط به ورود به سیستم شود، می‌توانید با به‌روزرسانی صفحه ورود به سیستم خود با یادداشتی در مورد این مشکل، یا افزودن پیوندی به سؤالات متداول یا پایگاه دانش خود برای حل مشکل مشابه، از ارسال ایمیل ‌های بیشتر جلوگیری کنید.

 1. مطمئن شوید که از ابزار مناسب برای کار استفاده می کنید.

ایمیل یک ابزار فوق العاده است. اما، استفاده از Outlook یا یک پلت فرم ایمیل عمومی بهترین ابزار برای مدیریت پشتیبانی فنی نیست. در عوض، باید ابزارهای مناسب برای کار را در نظر بگیرید. با توجه به اهمیت بخش پشتیبانی فنی بهترین ابزارها می ‌توانند درخواست ‌های دریافتی و پشتیبانی، چت زنده و پایگاه‌ های دانش را مدیریت کنند. در حالی که بقیه اعضای تیم، شما را در جریان مسائل فنی قرار می‌ دهند.

با این حال، مدیریت روابط با مشتریان، یک تلاش تیمی است. به همین دلیل است که بهترین شرکت‌ ها از ابزارهایی استفاده می ‌کنند که با فروش گسترده ‌تر و عملیات CRM آن‌ ها ادغام می‌شوند تا مطمئن گردند همه اعضای تیم‌ شان در یک خط باقی می ‌مانند.

پرسنلی آموزش دیده در پشتیبانی 

باید در نظر داشت که اهمیت بخش پشتیبانی فنی به عنوان یک عنصر حیاتی از تجربه کلی کاربر در مشاغل کاملا روشن و ضروری است. تفاوت آن با  خدمات مشتری در این است که به‌جای پرس ‌و ‌جوهای مبتنی بر تراکنش یا حساب، مستقیماً با مسائل فنی پیرامون محصول، سروکار دارد.

با توجه به اینکه امروزه، مشتریان بیشتر در زمینه فناوری اطلاعات دارند، مهم است که پشتیبانی فنی خود را به درستی طراحی کنید. بنابراین، دیگر مشتریان، برای پرسیدن سؤالات اساسی با شما تماس نخواهند گرفت،  در عوض، آنها موارد پیچیده ای را به تیم پشتیبانی فنی شما ارائه می دهند، بنابراین مهم است که آنها برای رسیدگی آماده باشند.

اولین کاری که می توانید در حال حاضر در راستای اهمیت بخش پشتیبانی فنی انجام دهید تا مشتریان بیشتری را برای مدت طولانی تری حفظ کنید، تمرکز بر بهبود پشتیبانی فنی خود است. زمانی که مشکلات فناوری به وجود می آیند، خرسند خواهید بود که متخصصی را برای حل هر مشکلی در اختیار دارید.

در دنیای متکی به دیجیتال، انتخاب صحیح در مورد نحوه استفاده از فناوری اطلاعات، برای کسب ‌و کارها و ارائه ‌دهندگان آموزش، اهمیت فزاینده ‌ای پیدا می ‌کند. فناوری اطلاعات نقشی حیاتی در اداره روزانه یک کسب و کار دارد. تغییر اتکا از سخت افزار فیزیکی به پلتفرم های ذخیره سازی ابری، کارایی را تا حد زیادی بهبود می بخشد و منابع داخلی را آزاد می کند.

استفاده از فناوری ابری در میزان اهمیت بخش پشتیبانی فنی ، قادر است تا مقیاس پذیری را برای برآوردن نیازهای رو به رشد تسهیلات افزایش داده و آسان تر کند. پلتفرم ‌های ارتباطی مانند Slack، BlogIn و Trello ارتباطات داخلی را ساده‌ تر کرده و همکاری پروژه ‌ها را بهتر می‌کنند. یک تیم پشتیبانی فنی کامپیوتری، به این معنی است که می توانید با فناوری خود، در دنیای تجارت، فعال تر باشید.

اهمیت یک کارشناس پشتیبانی فنی کامپیوتر

داشتن یک متخصص فناوری اطلاعات در محل کار یا مرکز آموزشی به دلیل اهمیت بخش پشتیبانی فنی ، یک امر ضروری است. فناوری، بخشی جدایی ناپذیر از تمام فعالیت های روزمره است. بسیاری از کسب و کارها برای مدیریت سیستم های خود و اطمینان از اینکه همه چیز به خوبی اجرا می شود به تیم های خارجی متکی هستند. اغلب اوقات، ارائه دهندگان IT ، برای پیاده سازی فناوری جدید و کمک به آموزش نرم افزار وارد می شوند.

حتی کسب ‌و کارهایی که تیم ‌های داخلی دارند به پشتیبانی فنی خارجی نیاز خواهند داشت. به عنوان مثال، استخدام یک متخصص امنیت اطلاعات چیزی نیست که هر کسب و کاری توانایی انجام آن را داشته باشد. اهمیت بخش پشتیبانی فنی در آن حد است که بسته های پشتیبانی IT برون سپاری شده به طور فزاینده ای برای پیاده سازی محبوب شده اند. طیف وسیعی از بسته های پشتیبانی، برای کمک به کسب و کارها در اجرای روزانه سیستم های خود ارائه شده است.

پشتیبانی فنی با برون سپاری

یکی از مزایای اصلی برون سپاری یک بسته فناوری اطلاعات به این معنی است که می توانید برای نگهداری از سرورهای خود، انجام ارتقاء سیستم و ارائه پشتیبانی از راه دور،  به یک تیم اختصاصی تکیه کنید. در حالی که شما بر ارائه خدمات اصلی کسب و کار خود تمرکز می نمایید. کار با یک ارائه‌دهنده IT خارجی به این معنی است که می‌توانید آن را به افرادی که در این زمینه متخصص هستند و بر اهمیت بخش پشتیبانی فنی تکیه دارند، بسپارید.

در نظر داشته باشید که فعالیت برنامه ریزی نشده، یک تجربه پرهزینه است و هر کسب و کاری می تواند در برابر آن آسیب پذیر باشد. ارائه دهندگان حرفه ‌ای پشتیبانی فنی که بهترین شیوه‌ها را دنبال می ‌کنند و به ‌روزرسانی نرم ‌افزار و سیستم ‌ها را مدیریت می نمایند، می‌توانند احتمال این اتفاق را به حداقل برسانند. هنگامی که خدمات و مدیریت شبکه IT خود را برون سپاری می کنید، آرامش کامل را به دست آورید.

کمبود مالی در دریافت پشتیبانی فنی

یکی دیگر از مواردی که در پاسخ به اهمیت بخش پشتیبانی فنی مطرح است این است که در استارت ‌آپ ‌ها و کسب ‌وکارهای کوچک، اغلب با چالش های منحصر به ‌فرد از جمله کمبود بودجه، وابستگی به مشتری، کارکنان ناکافی و تلاش برای ایجاد تعادل بین خواسته‌های خود برای ایجاد محصولات و خدمات با کیفیت بالا، ارائه بهترین تجربه ممکن به کاربران خود و افزایش حاشیه ‌های فروش روبرو هستند.

رشد با بودجه اندک، به اندازه کافی دشوار است و کمبود سرمایه اغلب منجر به تصمیم گیری های سختی در مورد جابجایی مالی محدود می شود و بخشی که بیشترین آسیب را می بیند تقریباً همیشه پشتیبانی فنی است که باعث ندیده شدن اهمیت بخش پشتیبانی فنی خواهد بود.

پشتیبانی فنی

ارتباط شبکه

وظیفه پشتیبانی فنی  IT ، مدیریت تمام شبکه های داخل کسب و کار است. خواه این یک اتصال به اینترنت باشد یا شبکه های جداگانه در داخل دفتر، بخش راه اندازی خدمات فناوری اطلاعات و نگهداری و عیب یابی اتصال شبکه باشد.

این همچنین شامل هر گونه شبکه بی سیمی است که ممکن است در داخل دفتر قرار داشته و بهینه سازی آن ها را در بر داشته باشد که اهمیت بخش پشتیبانی فنی را شامل می شود. آنها به طوری طراحی می شوند که تمامی کارمندان و دستگاه های آنها را مدیریت کنند. هر گونه خطای اتصالی که ممکن است با آن مواجه شوید مستقیماً توسط خدمات پشتیبانی فنی فناوری اطلاعات رسیدگی می شود، بنابراین داشتن این بخش، ضروری است.

مدیریت ارتباطات

همه مشاغل، چه بزرگ و چه کوچک، با هم ارتباط برقرار می کنند. شرکت ها با کارمندان، مشتریان، بازاریابان، شرکای تجاری، ذینفعان، تامین کنندگان و غیره صحبت می کنند. وسایل ارتباطی بین آنها از ایمیل، تماس های تلفنی، ملاقات حضوری تا جلسات مجازی و کنفرانس های ویدئویی متغیر است.

اهمیت بخش پشتیبانی فنی در این است که بدون پشتیبانی اختصاصی، فعال نگه داشتن تمام این خطوط ارتباطی و کار بدون هیچ مشکلی، تقریبا غیر ممکن است. ضمن آنکه ایمن بودن آن ها در برابر حملات نیز مطرح است.

در دسترس بودن داده ها

علاوه بر ارتباطات، شرکت های کوچک و بزرگ نیز روزانه حجم زیادی از داده ها را مدیریت می کنند. لیست کارمندان همراه با اطلاعات آنها مانند بیمه و گزینه های پرداخت، برنامه های قرار ملاقات، سفارشات، ایمیل ها و فاکتورها تنها گوشه ای از فرآیند کامل فعالیت یک سازمان یا شرکت هستند.

لازم بذکر است که اهمیت بخش پشتیبانی فنی در این حد است که در بخش داده ‌های مشتری، حساسیت حتی گسترده ‌تر است و حاوی اطلاعات دقیقی مانند نام، سن، مکان، آدرس، سابقه خرید، علایق و ترجیحات شخصی و حتی اطلاعات شناسه اجتماعی و کارت اعتباری خواهد بود.

به همین دلیل است که اکثر شرکت ‌هایی که خدمات فناوری اطلاعات ارائه می‌دهند، پشتیبانی قدرتمند فنی را با امکان ذخیره و مدیریت داده‌های شرکت را در فضای ابری نیز ارائه می ‌دهند.

مدیریت داده ها و امنیت

مدیریت این مجموعه عظیم از داده ها، دست کم مشکل ساز است و اهمیت بخش پشتیبانی فنی را بیان می نماید. شما باید در نظر بگیرید که کدام اطلاعات برای مشتریان شما و کدام برای کارمندان و ذینفعان قابل دسترسی است.

علاوه بر این، تمام این داده ها باید به طور ایمن ذخیره شده و از طریق شبکه اداری منتقل شوند. باز هم، تیم پشتیبانی، تمام این داده های حساس را مدیریت، سازماندهی و ایمن می کند و از آنجایی که تمام داده ‌ها در فضای ابری هستند، می‌توان در هر زمان و هر مکان با توجه به اهمیت بخش پشتیبانی فنی ،  توسط افرادی که مجاز به انجام این کار خواهند بود، دسترسی داده شود.

تعمیر و نگهداری زیرساخت های اداری

زیرساخت ‌های اداری شامل هر کابلی است که برای اتصال رایانه داخلی استفاده می‌شود، تجهیزات اختصاصی مانند چاپگرها، اسکنرها، مودم‌های Wi-Fi و روترها و همچنین زیرساخت‌هایی که از ارتباط بین بخش‌های مختلف پشتیبانی می ‌کند.

اگر مشکلی پیش آمد، می ‌توانید به‌ جای هدر دادن وقت خود و کارمندان خود و در عین حال تلاش برای یافتن راه‌ حل مناسب برای مشکل، به سادگی بر اساس میزان اهمیت بخش پشتیبانی فنی ، از خدمات این بخش استفاده کنید.

انجام پشتیبانی فنی موفق

پرسنل پشتیبانی فنی، مشکلات فنی را عیب یابی می کنند، بازخورد به موقع مشتری را ارائه می دهند و از عرضه برنامه های جدید پشتیبانی می کنند. علاوه بر این، آنها باید مستقیماً با مشتریان صحبت کنند و همچنین اسناد مکتوب ایجاد نمایند که به ارتباطات کتبی و شفاهی عالی نیاز دارد.

مسئولیت های پشتیبانی فنی شامل موارد ذیل می شود که هر شرکت، با توجه به میزان اهمیت بخش پشتیبانی فنی در مجموعه خود، از آن ها بهره خواهد برد :

 • عیب یابی مشکلات فنی.
 • تشخیص و تعمیر عیوب.
 • حل مشکلات شبکه.
 • تعویض یا تعمیر قطعات ضروری.
 • پشتیبانی از عرضه اپلیکیشن های جدید.
 • ارائه پشتیبانی در قالب اسناد رویه ای.
 • مدیریت چندین پرونده در یک زمان.
 • آزمایش و ارزیابی فناوری های جدید.
 • نصب و پیکربندی سخت افزار و نرم افزار.
 • ارائه بازخورد به موقع و دقیق به مشتریان.
 • انجام بررسی ایمنی در تجهیزات در دسترس.
 • پیگیری مشتریان برای اطمینان از رفع مشکل.
 • شناخت راهکارهای نرم افزاری و سخت افزاری.
 • صحبت کردن با مشتریان برای یافتن سریع ریشه مشکل آنها.
 • ارتباط با مشتریان از طریق یک سری اقدامات برای حل یک مشکل.

از همین روست که اهمیت بخش پشتیبانی فنی در هر سازمانی، ضرورت خاص خود را داشته و بر اساس سطح فعالیت آنها، دارای جایگاهی حساس تر خواهد بود.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است